telewizja przemysłowa

 

W przypadku montażu systemu telewizji dozorowej również współpracujemy z przedstawicielami różnych producentów takich jak Bosch, Siemens, Novus. System TV przemysłowej to zespół urządzeń ze sobą współpracujących. W skład którego wchodzą urządzenia do odbioru, przetwarzania, przekazywania oraz archiwizacji i wyświetlania obrazu oraz dźwięku w obiektach monitorowanych. W skład systemu CCTV wchodzą:

 

Kamery przemysłowe
Dobierane są według wymagań klienta oraz warunków oświetleniowych na obiekcie. Kamery czarno-białe stosujemy w obiektach o niskim poziomie oświetlenia dzięki wyższej czułości w paśmie podczerwieni. Kolorowe wykorzystujemy na dobrze oświetlonych obiektach.

 

Obiektyw
Obiektyw decyduje o kształcie obrazu nagrywanego przez rejestrator. Przy zastosowaniu modelu o zmiennej ogniskowej instalator zyskuje możliwość regulowania zbliżenia w procesie montażu.

 

Urządzenia rejestrujące obraz - rejestratory cyfrowe
Rejestracja to najważniejszy element systemu. Uwzględnić należy rozdzielczość rejestracji, ilość nagrywanych klatek na sekundę oraz funkcje dodatkowe (sieć LAN, detekcję ruchu, napędy CDRW i inne).

 

Monitory
Monitor jest elementem decydującym o końcowej jakości uzyskiwanego obrazu z kamer. Monitory dzielimy na kolorowe, czarno-białe (monochromatyczne) oraz LCD.

 

Akcesoria
Akcesoria są uzupełnieniem kompletnego systemu monitoringu. W przypadku montażu kamer na zewnątrz stosujemy obudowy zewnętrzne. W przypadku stosowania kamer o zasilaniu niskonapięciowym wykorzystujemy zasilacze sieciowe o odpowiedniej wydajności prądowej.