instalacje antywłamaniowe

 

Dla własnego dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa Państwa firmy polecamy montaż instalacji antywłamaniowej. W tej dziedzinie również opieramy się na materiałach i urządzeniach znanych producentów. System alarmowy składa się z różnego rodzaju szeregu urządzeń. Aby zbudować najprostszy system musimy posiadać następujące elementy:

 

 • płyta centrali alarmowej
  jest sercem systemu który odbiera informacje z wszystkich czujników zamontowanych na obiekcie i - w zależności od trybu pracy - podejmuje odpowiednie działania. Centrala dobierana jest indywidualnie pod konkretny obiekt i uwzględnia wymagania klienta. Najbardziej popularne centrale to: seria Integra, CA-10, CA-6 firmy Satel.
 • sygnalizator
  to element powiadamiający o zaistnieniu alarmu. Sygnalizatory dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Różnią się techniką wykonania oraz możliwościami.
 • czujniki ruchu
  to urządzenia dostarczające systemowi informacji o zdarzeniach na obiekcie. Ze względu na sposób detekacji wyróżniamy czujniki ruchu PIR (podczerwieni), PIR + MW (podczerwień i mikrofala). Dodatkowo kazdy z tych czujników możemy podzielić na zewnęrzne i wewnętrzne. Ważną grupą detektorów są bariery zewnętrzne i wewnętrzne wykorzystywane do zaawansowanej ochrony obiektów.
 • czujniki pozostałe
  to szeroka gama detektorów różnego typu działających na okreslone zjawiska lub zdarzenia. Wyróżniamy czujniki: dymu, gazu, zbicia szyby, uderzenia, otwarcia drzwi lub okien (tzw. kontaktrony) oraz przyciski napadowe uruchamiane przez użytkownika.
 • powiadomienie telefonicznie
  to funkcja realizowana przez centralę alarmową lub dedykowany dialer. Najczęsciej wykorzystujemy powiadomienie głosowe za pomocą syntezera mowy. W przypadku braku linii telefonicznej stosujemy moduły GSM korzystające z sieci telefonii komórkowej. Umożliwiają one wysłanie powiadomienia w formie głosowej lub zaprogramowanej wiadomości SMS.
 • pozostałe elementy
  w skład kompletnego systemu alarmowego wchodzi liczna grupa dodatkowych urządzeń: akumulatory, przewody, listwy czy urządzenia bezprzewodowe.